Jak szpule mogą wspomóc Twój biznes

Produkujesz rzeczy, które są delikatne jak koronka, giętkie jak światłowód i plastyczne jak filament. Pewnie już wiesz, jak łatwo (niestety) Twój produkt może się zniszczyć podczas transportu. A rozwiązanie problemu jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy sięgnąć po szpule do nawijania.

Wielu producentów skupia się przede wszystkim na stworzeniu towarów o jak najwyższej jakości. To oczywiście bardzo słuszna droga. Jednak w całym cyklu tworzenia trzeba jeszcze pamiętać o jednej kluczowej rzeczy. W jaki sposób będziemy nasze produkty sprzedawać? Jak je będziemy pakować? Jak będziemy go dostarczać do naszych klientów?

Jeśli myślicie, że to błahostka i detal, to nic bardziej mylnego.

Różne badania i ankiety dowodzą, że te kwestie są niezwykle istotne dla klientów indywidualnych i biznesowych. Czasy, gdy można było wysłać towar spakowany byle jak, już pewnie bezpowrotnie minęły.

 

 

 

 

Czego oczekuje kontrahent?

Jednym z najsilniejszych trendów konsumenckich jest “wygoda”. Czy to przysłowiowy Kowalski, czy partner biznesowy – oczekiwania mają podobne. Zakupione towary muszą być dostarczone szybko i bezpiecznie. Powiedzenie “czas to pieniądz” to nie są puste słowa – nikt z nas nie chce tracić czasu na szukanie dogodnego transportu, a tym bardziej na składanie reklamacji na uszkodzone produkty.

Nawiń to na szpule

Spróbujmy sobie wyobrazić, czy nici można pakować w lepszy sposób niż na szpulkach? Na przykład zwinięte w kłębek albo może wrzucone po prostu do woreczka? Jak skorzystałoby się z takiego kłębka nici – wygodnie? No chyba nie! A przypominamy, że wygoda to topowy trend wśród klientów!

A przecież kable, przewody, rurki, światłowody to takie “niby-nici”. To samo można powiedzieć o tasiemkach, wstążkach czy lamówkach!

Dlaczego więc nie nawinąć ich na szpule? Małe, średnie albo duże – w zależności od towaru i tego, czego oczekuje od nas klient (pamiętaj, liczy się jego wygoda!)

Szpule dają gwarancję, że nawinięte na nią artykuły dotrą do zamawiającego bez szwanku.

Takie rzeczy jak np. wstążki w przemyśle pasmanteryjnym czy przewody w przemyśle elektrycznym są podatne na pogniecenie i uszkodzenia. Lepiej przeciwdziałać szkodom niż później starać się wyjść z twarzą z kłopotów.

Przecież, gdyby do naszego klienta dotarł produkt uszkodzony, pozaginany i zniszczony, to wymierną stratą jest także nasza reputacja. A ją nie tak łatwo zdobyć, a jeszcze trudniej odzyskać!

Dlatego nie ma co ryzykować, lepiej postawić na sprawdzone rozwiązania. Szpule do nawijania produktów wspomogły już niejeden biznes.