Zastosowania

Magazynowanie i transport

Magazynowanie i transport

Produkty tekturowe Spool Square znajdują zastosowanie w wielu branżach, w przemyśle i handlu. Służą do bezpiecznego przechowywania oraz transportu produktów.

Branża Pasmanteryjna

Branża Pasmanteryjna

Szpule tekturowe Spool Square są wybierane przez firmy, które działają w branży pasmanteryjnej, między innymi przez producentów wstążek, gum, sznurówek czy lamówek.

Produkcja kabli

Produkcja kabli

Równie często po szpule tekturowe sięgają producenci kabli i przewodów. Nawinięcie tych produktów na szpule powoduje, że zminimalizowane jest ryzyko złamania czy zgięcia wiązki. To niezwykle istotne szczególnie w przypadku różnego rodzaju przewodów elektrycznych.

Produkcja światłowodów

Produkcja światłowodów

Spool Square stale współpracuje także z producentami światłowodów. Te cienkie i delikatne przewody muszą być odpowiednio transportowe, przechowywane, a ich rozwijanie podczas prac monterskich powinno być wygodne i łatwe. Do tego idealnie nadają się tekturowe szpule do kabli światłowodowych naszej produkcji.

Druk 3d

Druk 3d

Nasze szpule sprawdzą się także jako szpule  filamentowe, czyli szpule do specjalnego tworzywa wykorzystywanego do druku 3D (filamentu). To bardzo dynamicznie rozwijający się rynek, na którym przewagę konkurencyjną można zdobyć nie tylko jakością samego tworzywa, ale także sposobem jego przechowywania. Filament nawinięty na szpulę tekturową Spool Square jest lżejszy w transporcie i wygodniejszy w użytkowaniu (rozwijaniu).

Ekologia

Ekologia

Szpule tekturowe to ekologiczne rozwiązanie. Trzeba pamiętać, że w prawie wielu państw oraz w prawodawstwie unijnym, istnieją przepisy ograniczające obrót tworzywami nieekologicznymi (np. systemy kaucji za określony rodzaj plastiku). Wybory tekturowe są produktami czystymi, dlatego wybierając nasze szpule, możesz być pewnym, że stawiasz na nowoczesne i ekologiczne produkty.